CubeSat challenge pro Brno

Baví tě práce s EO daty (data dálkového průzkumu Země) a máš rád výzvy? Pak jsi náš člověk! Hledáme studenty, začínající podnikatele, inovátory a vědce s nápadem na využití EO dat ve službách a produktech zaměřených na adaptaci společnosti vůči klimatickým změnám.

V rámci mezinárodního projektu EO ClimLab organizujeme již druhou lokální soutěž – tentokrát EOVation Masters. Cílem je vybrat perspektivní návrhy na výše uvedené téma a podpořit jejich realizaci v praxi.
Svůj návrh nám můžeš zaslat až do 18. 2. 2018. Pro Brno se otevírá kategorie B, kde vytvoříš podnikatelskou ideu, která bude strukturovaná do podoby vědeckého článku s mapováním aplikovatelnosti a průzkumem trhu.

Čekají tě mimo jiné i zajímavé ceny: finanční podpora – pro kategorii B 500 Euro, pomoc s přípravou přihlášky pro vstup do ESA BIC Prague, možnost prezentovat na IAC Bremen, stáž v ESA BIC Prague, podpora ověření realizovatelnosti navržené technologie a spousta dalších.
Uzávěrka přihlášek: 18. 2. 2018
Více informací a jak se přihlásit najdete zde:

EOVation


Speciální výzva pro kategorii B:
Součástí soutěže je speciální výzva pro Brno CubeSat
Může mít Brno vlastní satelit? Můžeme využít vlastní satelit pro monitoring klimatických změn a využít tyto data pro navržení vhodného řešení pro zvýšení kvality života ve městě?
CubeSat (U-class spacecraft) je typ miniaturního satelitu určeného pro vesmírný výzkum, který se skládá z několika jednotek velikosti 10x10x10 cm a hmotnost CubeSat by měla být menší méně než 1,33 kg na jednotku.

CubeSat pro Brno
Navrhněte funkce a přínosnost satelitu pro město Brno a vyhrajte!
Hodnotí se:
• Technická realizovatelnost projektu
• Přínos pro město Brno
• Prokazatelný zájem projekt realizovat
Speciální ceny:
• 10 000 Kč
• VIP vstupenky na SPACE EVENT a setkání s kosmonauty 7. 3. 2018 v planetáriu
• Podpora při realizaci projektu Brno CubeSat
Kontaktní osoba pro tuto výzvu BrnoCubeSat@koplac.cz

Co je CuteSat můžete zjistit zde.

Konzultace v KoPlacu , 16. 2. 2018 od 14 do 17 hodin.

Jako podporu výzvy CubeSat otevírá KoPlac své dveře a nabízí pomoc s přihláškou a přípravou projektu.
K účasti se musíte registrovat zde.
Další informace o konzultacích zde.